2016. április 18. - Forrás Blog

Szelfi helyett selfness

A szelfit mindannyian ismerjük és használjuk. De vajon tudjuk-e, mi az a selfness? Nos annyit elárulhatok, semmi köze a szelfihez.

A munka/karrier, párkapcsolat/családi élet kihívásai, összeegyeztethetősége miatt a belső énképünk egyre törékenyebbé vált, a harmónikus élet megteremtése komoly kihívást jelent sokak számára.

istock_000051456434_double_blog.jpg

A ,,selfness” kifejezés ismerősen csenghet, még ha nem is tudják pontosan meghatározni a lényegét. A selfness egy életmódsegítő, életminőség-javító új trend, amely napjainkban egyre nagyobb teret kap. A kifejezés a wellness szóból (wellbeing - fitness) ered, 2002-ben egy német származású trendkutató alkotta meg, kiindulópontjának a testi-lelki harmónia elérését / fenntartását, az önkifejlesztést és az önmegvalósítást tekinti. A változtatás igényét önmegismeréssel éri el, amelyből sokszor automatikusan következik be az életmódbeli átalakulás is, ráadásul erőlködés nélkül! A mindennapi stressz, a megfelelési kényszer, a pszichés terhek, a (pszichoszomatikus) betegségek miatt szükségünk lehet egy olyan életvezetési választásra, amely a test-lélek-szellem egyensúlyunk fenntartására, az önmagunkkal való kapcsolat megteremtésére törekszik. A selfness-nek az önismeret, a folyamatos változtatás, a harmónikus énkép és a személyiség fejlesztése a lényege. A prevencióan és az egészségmegőrzésben kiemelkedő szerepe van, hiszen a megelőzés egyszerűbb, mint a már kialakult betegséggel való harc. Míg a wellness középpontjában az aktív szabadidő, a pihenés, a stresszmentesség áll, addig a selfness fókuszában az ember és belső harmóniája, a személyiség kiteljesedése a lényeg.

Változtassuk önmagunkat jobbá, harmonikusabbá és kiegyensúlyozottabbá, és ez ne ,,kampányszerűen” időszakosan történjen, hanem permanensen, élethosszig tartó, következetes, életigenlő pozitív szemlélettel. Napjainkban a változtatáshoz már kifejezetten selfness-tréningek elvégzésére is lehetőségünk nyílik. A különböző ,,selfness-technikák”, tréningek alkalmával a ,,belső én” egyensúlya elérhetővé és hosszú távon fenntarthatóvá válik. Foglalkozzunk többet magunkkal és ha a belső igény kialakult bennünk a változtatásra, a következő lépés már csak rajtunk múlik!

süti beállítások módosítása